Az ásványi anyagok elengedhetetlenek az akváriumi élőlények számára, mert a szervezetük nem tudja létrehozni, de a GlasGarten Mineral Junkie-val biztosítani tudjuk számukra. Ezek a gyöngyök szervetlen ásványi anyagokat tartalmaznak, amelyek organikusan kötődnek, és megakadályozzák az ásványi hiányokat, amelyek a garnélarákokban és más rákfélékben gyakran okoznak problémákat, lassú növekedést és magas halálozási arányt, különösen a fiatal egyedek körében. Az optimális ásványi ellátás pozitív hatással lehet a fajspecifikus színek intenzitására is. Számos hormonális folyamat is lehetetlen lenne a megfelelő ásványi anyagok nélkül.
Csigák számára is adható, ezekkel megakadályozhatjuk a lyukak kialakulását a házukon, ami simább és erősebb lesz az ásványi anyagoktól.
Az ásványi anyagok mellett a gyöngyök tartalmaznak növényi alapú összetevőket és gyógynövény kivonatot, ami fitokémiai anyagokban gazdagok. A fehérje- és zsírtartalom szándékosan alacsony szinten van tartva, hogy megakadályozzuk a víz indokolatlan szennyezését.
Etetési javaslat:
- garnélarákoknak: 1-2 gyöngy naponta kb. 15 garnéla részére
- rákoknak: 1-2 gyöngy naponta rákonként
- csigáknak: 1 gyöny naponta kb 2-5 csiga részére
Összetevők: ásványi anyagok, növényi melléktermékek, gabonafélék, növényi kivonatok
Kiszerelés: 100g